wypadki samochodowe aktualnosci

wypadki samochodowe aktualnosci

Nagle Use Case Diagram sens (albo przynajmniej możemy powiedzieć, że mamy teraz zrozumieć, co Use Case Diagram próbuje się komunikować). Bez opisu Aktorzy i wykorzystaniu przypadku schemat będzie otwarta do wielu interpretacji. Posiadanie dokumentu towarzyszącego pozwala zawęzić zakres tak, że niejednoznaczność jest zmniejszona i nie ulega poprawie zrozumienia dla każdego, czytając naszą dokumentację lub patrząc na naszym diagramie.

Więc ile szczegółowo powinny być zawarte w tych opisach? Pomysł przypadek użycia omówienie modelu dokumentu jest naprawdę dać wiedzę na wysokim poziomie systemu do czytnika, zamiast szczegółowego opisu technicznego. Aby uzyskać szczegółowy opis, będziemy pisać dodatkowy dokument per use sprawie, który określa dokładnie, co się dzieje za każdym użyciu Case. Te dodatkowe dokumenty są nasze przypadek użycia specyfikacji. Będziemy również napisać Specyfikacja uzupełniająca, która będzie przechwytywać wszystkie nasze niefunkcjonalnych wymagań (więcej o tym później).

wypadki samochodowe aktualnosci

Zanim utknąć w specyfikacji przypadków użycia, rzućmy okiem na kolejną aktorów w powyższym przykładzie. Pamiętać definicję dla aktora: Wszystko poza systemem, który współdziała z systemem. System rozwijamy jest Automatic Teller Machine (ATM). Każdy, kto korzysta z bankomatu (klient) jest na zewnątrz systemu, więc jest aktorem. Podobnie nasza ATM komunikuje się z systemami instytucji bankowych „, które znajdują się na zewnątrz naszego systemu, a więc są one również reprezentowane jako aktora. Kluczem tutaj jest, że należy pomyśleć o aktorów ról, a nie jako jednostki. Innymi słowy, możemy mieć potencjalnie miliony pojedynczych ludzi, którzy chcą korzystać z naszych bankomatów – nie będziemy reprezentować każdą możliwą klientowi jako aktor we własnym prawo! Podobnie, nasze ATM może komunikować się z kilku różnych instytucji bankowych (nie dosłownie tysiące na całym świecie), ale będzie to konceptualizować je jako rolę w postaci aktora pod nazwą „bank”.

Artykuł napisany przez: tanie oc warszawa