jakie sa prowizje agencji nieruchomosci

jakie sa prowizje agencji nieruchomosci

Jest to także znacznie łatwiejsze do spełnienia wymogów użytkownika, jeśli piszesz specyfikacji funkcjonalnych z punktu widzenia użytkownika (co jest, co w istocie są przypadki użycia).

Nie ma wątpliwości, że za pomocą przypadków użycia wciąż oznacza, że ??będzie sporo dokumentacji. Niestety, nie ma magicznej pigułki możemy przekształcić nasze stare 100-stronicowych specyfikacji oprogramowania do jednego lub dwóch dokumentów 5-stronie!okna doskonałe – okna Pomorza Pomysł podziału na nasze SRS na kilka mniejszych dokumentów koncentruje się na poszczególnych bitach wymagań funkcjonalnych ma jednak sprawić, że zarządzanie naszą dokumentację o wiele łatwiej, zarówno z punktu widzenia utrzymanie go na bieżąco (kontrola zmian), a także dystrybucji od musimy tylko wysłać dokument, który zmienił zamiast całego SRS!

Oto kilka wskazówek podczas ustawiania się uchwycić swoje wymagania funkcjonalne w postaci przypadków użycia:

jakie sa prowizje agencji nieruchomosci

1. Zawsze należy pamiętać, że podmioty powinny być postrzegane jako ról, a nie osoby.

Na przykład, system zarządzania treścią oparty na sieci Web może mieć role dla czytelników, autorów, redaktorów i administratorów. Jedna osoba może zająć się tylko na jednej z tych ról, ale mogą mieć także wiele ról. Na przykład Jan Kowalski może tylko czytać artykuły na stronie, ale Brian Jones pisze artykuły na miejscu (on jest autorem), a także czyta artykuły na stronie. Malcolm Watts będzie także przeczytać artykuły, ale on jest odpowiedzialny za zarządzanie zawartości, więc on jest Edytor też. Bob Smith może być administrator odpowiedzialny za takie rzeczy jak tworzenie kopii zapasowych danych, zarządzanie użytkownikami, itp, ale nie ma żadnego interesu w artykułach i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść, więc tylko administrator. Jeśli identyfikacja aktorów ról, a nie jako jednostki, można znacznie uprościć specyfikacji przypadków użycia, nie musząc mieć aktora zdefiniowany dla każdej możliwej kombinacji ról.

Artykuł napisany przez: